DÖRDÜNCÜ KUVVET
Özgür Medya Platformu

İslam Ekonomisi İstanbul’da masaya yatırıldı

İslam Ekonomisi, Finansı ve Etik Kongresi (ISEFE) İstanbul’da gerçekleştirildi.

İstanbul, 27-29 Nisan 2019 tarihlerinde, İslam ekonomisi ve İslami finans alanlarında dünyanın en önemli kongrelerinden birisi olan ISEFE Kongresine ev sahipliği yaptı.

İki gün süren bilimsel etkinliğe, farklı ülkelerden çok sayıda alanında uzman bilim insanı katıldı. Prof. Dr. Seyfettin Erdoğan ve Doç. Dr. Ayfer Gedikli tarafından organize edilen Kongre, İstanbul Ticaret Odası, Islamic Development Bank Group, Islamic International Rating Agency, Türk Hava Yolları, Borsa İstanbul, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), KSP Journals, World Halal Council, GİMDES, Ekonomi Kulubü, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Düzce Üniversitesi ve INCEIF’in katkıları ile gerçekleşti.

Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Seyfettin Erdoğan ve KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade tarafından açılışı yapılan ISEFE Kongresinin ilk günkü açılış panellerinde, İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden Prof. Dr. Refik Korkusuz, INCEIF’ten Prof. Dr. Obiyathulla Ismath Bacha, Hamad Bin Khalifah University’den Prof. Dr. Tariqullah Khan, KTO Karatay Üniversitesi’nden Prof. Dr. Murat Çizakça, Islamic International Rating Agency’den Dr. Alaa Alaabed, INCEIF’ten Doç. Dr. Mohamed Eskandar Shah Mohd Rasid ve Doç. Dr. Muhammad Yusuf Saleem, Islamic International Rating Agency’den Faheem Ahmad, Almaali Group’tan Dr. M. Wail Aaminou, KTO Karatay Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hamdi Döndüren, Al-Iraqia University’den Prof. Dr. Ahmed Yasin tebliğ sundu.

Panellerden sonra paralel oturumlarda 80 civarında İslam ekonomisi ve İslami finansın farklı alanlarda bildiriler sunuldu.

Kongrenin, “Reel Yatırımları Fonlamada Alternatif Bir Yöntem Olarak İslami Finans” isimli kapanış paneli ise Konya Ticaret Odası ve KTO Karatay Üniversitesinin işbirliği ile Konya’da gerçekleştirildi.

Bunları da beğenebilirsin