DÖRDÜNCÜ KUVVET
Özgür Medya Platformu

“Rize’ye hizmet için milletvekili adayı oldum”

Metro İstanbul Genel Müdürü Kasım Kutlu, memleketi Rize’den milletvekili aday adayı oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde en yakın çalışma ekibinde yer alan Kutlu, 1994’te İsbak Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Bu görevini 2015 yılına kadar sürdüren Kutlu, son üç yıldır da Metro İstanbul Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

Ak Parti’den Rize milletvekili aday adayı olan Kutlu, İSBAK’ı Akıllı Ulaşım Sistemleri alanında teknoloji üreten bir yapıya kavuşturdu ve Türkiye’de kendi alanında lider bir kuruluş haline getirdi.

Kutlu Superhaber’e yaptığı açıklamada neden Rize’den milletvekili aday adayı olduğunu şu sözlerle açıkladı…

“Bugüne kadar teknolojik açıdan ülke ekonomisinin kalkınmasına katkıda bulunmuş birçok projeyi ve ilkeleri ekibimizle birlikte hayata geçirdik. Edindiğim tecrübeleri ülkemde ve Rize’mde hayata geçirebilmek için aday oldum” 

KASIM KUTLU KİMDİR?

1 Mart 1957’de Rize’nin Güneysu ilçesinde doğan Kasım KUTLU, 1982 yılında Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Profesyonel iş hayatında birçok üst düzey yöneticilik deneyimi bulunan KUTLU, sırasıyla; Sarıyer Belediyesi’nde Makine İkmal Müdür Yardımcılığı, Çaykur’da Bakım Onarım Müdürlüğü, Kâğıthane Belediyesi’nde Makine İkmal Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Genel Müdürlük görevini yürütmekte olduğu İSBAK’ın 1986 yılında kuruluş çalışmalarında da görev alan Kasım KUTLU, 1994 – 1999 yılları arasında da İSBAK Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. Bu süre içinde İSBAK’ı Akıllı Ulaşım Sistemleri alanında teknoloji üreten bir yapıya kavuşturdu ve Türkiye’de bu alandaki birçok ilke imza attı. 2004 yılından itibaren İSBAK Genel Müdürlüğü görevine tekrar atanmasının ardından, pazarlama birimini kurdu ve İSBAK’ı sektöründe Türkiye’nin lider kuruluşu haline getirdi.

Akıllı Ulaşım Sistemleri sektöründe birçok ulusal ve uluslararası yayını bulunan Kutlu, 04.09.2015 tarihinde Metro İstanbul Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır.

Kamu deneyiminin yanı sıra özel sektörde, inşaat ve enerji alanlarında çalışmalar yapmış olan Kasım KUTLU’nun sosyal ve bölgesel derneklerde de başkanlık ve yönetim kurulu üyelikleri bulunmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin