Connect with us

Spor

Bekle bizi Katar! Dünya Kupasına lider olarak gidebiliriz…

2022 FIFA Dünya Kupası G Grubu mücadelesinde Cebelitarık’ı 6-0 mağlup eden A Milli Futbol Takımı, Norveç’in Letonya ile berabere kalmasıyla averajla ikinci sıraya yükseldi. Bunun yanında lider Hollanda da Karadağ’la berabere kalınca gruptaki bütün hesaplar karıştı.

A Milli Futbol Takımımız, 2022 FIFA Dünya Kupası G Grubu mücadelesinde sahasında Cebelitarık`ı 6-0 mağlup etti. Lider Hollanda ile Norveç’in de sahadan beraberlikle ayrılmasıyla gecenin kazananı Türkiye oldu.

Son maçlarda Hollanda ve Norveç karşı karşıya gelirken, Türkiye ise Karadağ deplasmanına gidecek. Türkiye’nin grubu lider olarak bitirme olasılığı var.

PUAN DURUMU

1- Hollanda / 20 puan (+23 averaj)
2- Türkiye / 18 puan (+10 averaj)
3- Norveç / 18 puan (+9 averaj)
4- Karadağ / 12 puan (0 averaj)
5- Letonya / 5 puan (-5 averaj)
6- Cebelitarık / 0 puan (-37 averaj)

TÜRKİYE TURNUVAYA NASIL GİDER?

Türkiye’nin Katar’da yapılacak 2022 Dünya Kupası’na gitmesi için 5 ihtimal bulunuyor.

1- Türkiye`nin Karadağ galibiyeti | Hollanda-Norveç maçının sonucu.

Milliler son maçta Karadağ`ı deplasmanda yenerse Norveç`in Hollanda ile oynayacağı maçın sonucunu bekleyecek. Bu durumda Norveç, Hollanda`yı yense bile averaj hesabına bakılacak ve genel averajda önde olan takım grubu daha önde bitirecek.

2- Türkiye`nin tek farklı galibiyeti | Norveç`in 3 fark mecburiyeti.

Norveç`ten bir averaj önde olan A Milli Takımımız, atılan toplam gol sayısında da rakibinden avantajlı konumda… Türkiye`nin Karadağ`ı tek farklı yenmesi durumunda Norveç`in Hollanda`yı en az 3 farklı yenmesi gerekecek. Türkiye`nin 1 farkla, Norveç`in 3 farkla galip gelmesi durumunda Norveç gruptan doğrudan çıkacak. Türkiye, play-off oynamaya hak kazanacak. Hollanda ise evinde kalacak.

3- Türkiye`nin Karadağ beraberliği | Norveç`in beraberliği veya yenilgisi.

A Milli Takımımız, son maçta Karadağ ile berabere kalırsa yine Hollanda-Norveç maçının sonucunu bekleyecek. Bu durumda Norveç`in Hollanda ile en iyi ihtimalle berabere kalması beklenecek. Türkiye, Karadağ ile Norveç de Hollanda ile berabere kalırsa Ay-yıldızlılar, grubu ikinci bitirecek ve play-off`a kalacak. Hollanda, Katar biletini kapacak. Norveç ise evinde kalacak.

4- Türkiye`nin Karadağ mağlubiyeti | Norveç`in yenilgisi.

Türkiye, Karadağ deplasmanında kaybederse Norveç`in de Hollanda`ya yenilmesini bekleyecek. Hem Norveç hem de Türkiye son maçları kaybederse averajda daha iyi olan takım grubu ikinci bitirecek ve Play-off oynama şansı elde edecek.

5- Türkiye`nin galibiyeti | Hollanda`nın mağlubiyeti.

A Milli Takımımızın gruptan lider olarak çıkabilmesi için Karadağ maçını kazanması, Hollanda`nın ise sahasında karşılaşacağı Norveç`e yenilmesi gerekiyor. Norveç ile puanlar eşit olduğu için Ay-yıldızlılar, averajdaki üstünlüğünü korursa grubundan lider olarak Katar`a gidecek.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Spor