Connect with us

Gündem

Sosyal medya teröristleri! 70 operasyon hesabı deşifre edildi…

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, PKK’lı teröristlerin ‘Suriyeli sığınmacı’ kılığında açtığı sahte hesaplarla provokasyon yaptığını ortaya çıkardı. Bakan Çataklı’nın paylaşımını alıntılayan teröristlerin Çataklı’yı tehdit ettiği öğrenildi.

Published

on

Terör örgütlerinin Suriyeli sığınmacı gibi hesap açarak devlet görevlilerini tehdit ettiği ortaya çıktı. Açılan hesaplardan ayrıca provokatif paylaşımlar da yapılıyor. İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı yaptığı açıklamada terör gruplarının yapmaya çalıştığı son provokasyonu gözler önüne serdi. Çataklı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda PKK’lı teröristlerin operasyon hesabını ifşa etti.

Çataklı, “Bu PKK’lılar tarafından açılmış bir “Operasyon Hesabı” Hesabı sorulacaktır!” ifadelerini kullandı.

TERÖRİSTLER, ÇATAKLI’YI TEHDİT ETTİ

Öte yandan teröristlerin, Suriyeli sığınmacı kılığında halkı galeyana getirmeye çalıştığı hesaptan Bakan Çataklı’yı tehdit ettiği ortaya çıktı. Nedim Şener, skandal paylaşımı Twitter hesabında paylaştı.

DİĞER TERÖR ÖRGÜTLERİ DE İŞİN İÇİNDE

Emniyet Genel Müdürlüğü, skandal paylaşımlarla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada paylaşımların provokasyon amaçlı yapıldığına dikkat çekilerek, hesapların FETÖ olmak üzere diğer terör örgütleriyle iltisaklı olduğunu belirtildi.

Açıklamada, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nca, kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla, internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetlerinin yürütüldüğü kaydedildi.

Yapılan devriyelerde, yurtdışından başta FETÖ ve diğer terör örgütleriyle iltisaklı olduğu değerlendirilen ve Sosyal Medya platformlarında Suriyeli sığınmacıların adı kullanılarak açılan “operasyon hesapları” ile halkı tahrik ederek provokasyon çıkarılmaya çalışıldığına dikkat çekilerek, “Sosyal medya üzerinden halkı kin ve nefrete yönelten hesaplar ile ilgili ivedilikle çalışma başlatılmış olup bu tür paylaşımlar ile halkımız ve Suriyeli sığınmacıların karşı karşıya getirilmesine asla müsaade edilmeyecektir” denildi.

70 KADAR HESAP DEŞİFRE EDİLDİ

Yapılan çalışmaların ardından söz konusu hesaplarla ilgili yasal işlem başlatıldı. Şu ana kadar 70’in üzerinde hesabın deşifre edildiği, bu hesapların yurt dışından açıldığı ve FETÖ’cüler tarafından kullanıldığı vurgulandı.

Açıklamada örnek olarak Suriyeliler Halk P. hesabı tarafından yapılan, “Türkiye bizim toprağımız, Ümit Özdağ halkımızı tehdit ederek gerekirse zorla göndeririz diyor, asıl biz sizi zorla göndereceğiz, isterseniz deneyin, biz ülkenizde milyonlar olduk, korkmuyoruz” ve “Hatay şehir merkezinin yüzde 90’ı bizim, Kilis ve Gaziantep de öyle, şehirleriniz artık halkımızın, tek bir Türk bile kalmadı neredeyse, nüfusu tamamen bizden oluşuyor, ekmeğinizi bile bizden alıyorsunuz, Erdoğan Türk vatandaşlığı bile verdi bize, siz kimsiniz ki?” paylaşımları yer aldı

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Nihat Özdemir TFF Başkanlığından istifa etti! Yeni başkan Servet Yardımcı…

TFF Başkanı Nihat Özdemir, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Nihat Özdemir’in istifası sonrasında TFF Başkanlığına, başkan vekilliği görevini yürüten Servet Yardımcı vekalet edecek.

Published

on

Türkiye Futbol Federasyonu’nda Mehmet Baykan istifasının ardından Nuri Akın ve Alkın Kalkavan da istifa etmişti.

Arka arkaya gelen istifaların ardından başkan Nihat Özdemir’in de görevi bırakma kararı aldı.

Yönetimdeki fikir ayrılıkları ve istifalar sonrası Nihat Özdemir, daha fazla göreve devam edemeyeceğini belirtti.

GÖREV SÜRESİNİN DOLMASINA 1 YIL VARDI

Görev süresinin dolmasına 1 yıl kalan Nihat Özdemir, 2019 yılında yapılan seçimle göreve gelmişti. TFF seçimi 2023 Haziran’da yapılacaktı.

SERVET YARDIMCI VEKALET EDECEK

Nihat Özdemir’in istifası sonrasında TFF Başkanlığına başkan vekilliği görevini yürüten Servet Yardımcı vekalet edecek.

Haziran ayındaki seçime kadar Başkan Vekili Servet Yardımcı başkanlık koltuğuna otururken, onun görevi de Mustafa Çağlar’a verildi.

TFF’den yapılan açıklamada, ” Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün yaptığı toplantıda, yeni bir görevlendirmede bulundu. Yönetim Kurulu’nun aldığı karar sonrasında Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çağlar, TFF Başkan Vekilliği görevine getirildi.” ifadeleri kullanıldı.

Continue Reading

Gündem

Nisan 2022 kira artış oranları belli oldu!

TÜFE’de 2022 yılı Mart ayında bir önceki aya göre %5,46, bir önceki yılın Aralık ayına göre %22,81, bir önceki yılın aynı ayına göre %61,14 ve on iki aylık ortalamalara göre %29,88 artış gerçekleşti.

Published

on

Kiralara en fazla yüzde 29,88 zam yapılabilecek

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, mart ayı itibarıyla, on iki aylık ortalamalara göre tüketici fiyatlarında yüzde 29,88 artış gerçekleşti. Buna göre mal sahipleri kiracısına yasal olarak en fazla yüzde 29,88 oranında zam yapabilecek.

KİRA ARTIŞ ORANI NASIL HESAPLANIYOR
Yasal kira artış oranı, kira sözleşmesinin dolduğu tarihi takip eden ayın açıklanan 12 aylık TÜFE ortalaması alınarak hesaplanıyor. Ev sahipleri bu oranın üzerinde artış yapamıyor.

Continue Reading

Gündem

İstanbul’a gelebilir! Serseri mayınlar Karadeniz’de başıboş geziyor…

Rusya Odesa Körfezi açıklarında Ukrayna tarafından döşenen mayınların fırtınada kopup sürüklenmeye başladığını duyurdu. Mayınların İstanbul’a da ulaşabileceği öne sürülüyor.

Published

on


RUSYA’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’ya yönelik başlattığı saldırı, batı Karadeniz sularını ticaret gemileri bakımından giderek tehlikeli bir hale getirmeye başladı.

Savaşın patlak verdiği günlerde Ukrayna’nın Odesa Körfezi bölgesine döşenen yüzlerce deniz mayınından bir bölümünün yerinden koparak güneye doğru sürüklendiği bildirildi.

Uzmanlar, serseri mayınların Tuna Nehri’nin yarattığı akıntıyla İstanbul Boğazı’na kadar ulaşabileceğini öne sürüyor.

RUSYA UYARI GEÇTİ

Rusya’nın Soçi limanı yöneticisi V. Rumyantsev imzasıyla 18 Mart tarihinde yayınlanan uyarı bildirisinde, “Rusya Hidroloji Kurumu tespitlerine göre Ukrayna tarafından Odesa, Oçakov, Çernomorsk ve Yujniy liman bölgelerinde döşenen mayınlar fırtına yüzünden çıpalarından kurtularak kontrolsüz şekilde hareket etmeye başlamıştır. Mayın sayısı tahmini 420 civarında. Mayınlar ‘YM’ ve ‘YRM’ tipinde. Mayınlar batı Karadeniz bölgesinde işlek ticari deniz rotaları üzerinde bulunuyor. Tüm gemi kaptanlarının dikkatine. Bölgede hayati tehlike söz konusu” dendi.

UKRAYNA RUSYA’YI SUÇLADI

Ukrayna merkezli “Karadeniz Stratejik Araştırmalar Enstitüsü” yöneticisi Andrey Klimenko, Rusya’nın Karadeniz sularında tüm ticareti bloke etmek için mayın tuzağı kurduğunu öne sürdü.

Klimenko’ya göre Rus tarafı batı Karadeniz sularına yüzlerce mayın bırakarak suçu Ukrayna’ya yıkmayı amaçlıyor.

Ukraynalı denizcilik uzmanı bu mayınların birkaç gün içerisinde İstanbul Boğazı’na kadar ulaşmasının mümkün olduğunu dile getiriyor. “YRM” mayınlarının küçük olması nedeniyle yerinin sonarla tespit edilmesinin güç olduğu üzerinde de duruyor.

Continue Reading

Gündem

Kimler başvurabilecek? Sağlık Bakanlığı 20 bin personel alacak…

Sağlık Bakanlığı’nın 10 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 10 bin sürekli işçi alımı için başvuru süreci başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, alımlarda mülakat yapılmayacağını duyurdu.

Published

on

Sağlık Bakanlığı’na 10 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 10 bin sürekli işçi alım ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.

10 bin sözleşmeli sağlık personeli alımında KPSS puanı belirleyici olacak. 5 bin 175 hemşire, 800 ebe ve 3 bin 293 sağlık çalışanları alınacak.

Başvurular 22 Mart’a kadar ÖSYM üzerinden yapılabilecek.  

”Mülakat sınavı yapılmamaktadır”

Ayrıca, Sağlık Bakanlığı’nın taşra teşkilatında çeşitli kadrolara 10 bin sürekli işçi alınacak.

Adaylar Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesinden 21 Mart’a kadar başvurularını tamamlayabilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, alımlara yönelik açıklamasında mülakat sınavının yapılmayacağını belirtti.

Continue Reading

Trending